• Projekt eTwinnig

• Školní rok 2023/2024

• Ve školním roce 2023-2024 jsme navázali spolupráci se školami v Řecku, Polsku a Turecku a odstartovali projekt s účastí celkem 47 žáků ze 4 zemí. Projekt s názvem The same or different? nás vede ke vzájemné komunikaci, a to jak samostatně mezi zapojenými žáky napříč zeměmi, tak i společně online během vyučování.

V listopadu a prosinci jsme tak již stihli nahlédnout do tříd našich partnerů v Řecku a Turecku a vzájemně si položit otázky na téma školy.

Žáci z každé země ještě před tím natočili krátké video, v němž svou školu představili. Také vytvořili plakát s 5 hlavními kvalitami své školy tak, jak je vidí oni sami. Naši žáci si tak kupř. uvědomili, že si váží především školního bufetu, relaxačních zón, ale i třeba vybavení laboratoří.

Dalším společným  tématem bylo naše město a kraj, ve kterém žijeme. Vydali jsme se tedy do města natáčet záběry tak, abychom svým partnerům Ostravu co nejvíce přiblížili. Naše video jsme doplnili informacemi tak, abychom vyzdvihli specifika města. Na oplátku jsme dostali videa z partnerských měst. Mohli jsme tak porovnat nejen místo, odkud naši přátelé jsou, ale i pojetí, jak video natočili. Výtvor našich žáků je k nahlédnutí zde:

Před Vánoci jsme si vyměnili virtuální pohlednice s vánočním přáním...

Asi nejvíce nás zaujala tato virtuální pohlednice z Řecka:

Od ledna do března se každý z partnerů věnoval své zemi a hlavnímu městu tak, aby ho poutavě představil ostatním členům projektu. Naši studenti vytvořili prezentaci o naší zemi a hlavním městě, typických výrobcích i slavných osobnostech.

​​​​​​​Poté následovalo další online setkámí.

Projekt jsme završili závěrečným interaktivním kvízem, který každá země připravila pro ostatní. U jejich vyplňování jsme se pobavili i přiučili ještě něco nového.

Duben byl ve znamení uzavírání projektu. Ani tentokrát nechyběl evaluační dotazník určený všem účastníkům s cílem zhodnotit přínosy projektu pro zapojené žáky i učitele a získat zpětnou vazbu, z níž budeme čerpat v následujících letech.